Egzaminy Podsumowujące Kursy OSP

W dniach 13 i 27 listopada br. na terenie JRG1, JRG2 oraz JRG3 w Biskupcu odbyły się  trzy egzaminy  podsumowujące:  szkolenia podstawowe strażaka ratownika osp oraz szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego.

 Celem szkolenia było nabycie wiedzy i umiejętności przez ratowników osp do sprawnego i bezpiecznego wykonywania podstawowych czynności ratowniczych, w tym gaśniczych, czynności ratowniczych podczas powodzi, prowadzenia łączności w sieciach radiowych UKF PSP oraz kierowaniu ruchem drogowym podczas działań ratowniczych.

Celem szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego było nabycie umiejętności przez strażaków ratowników osp do prowadzenia czynności ratowniczych w czasie zdarzeń na drogach.

W ww. szkoleniach udział wzięło 67 druhów z  gmin powiatu olsztyńskiego.

 Wszystkim, którzy ukończyli szkolenia gratulujemy i  życzymy powodzenia podczas realizacji czynności ratowniczo – gaśniczych.

O nas

  • Teren działania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie obejmuje obszar dwóch powiatów tj.: powiatu grodzkiego (miasto Olsztyn) i ziemskiego, w skład którego wchodzi 12 gmin.

    Czytaj dalej...

Biuletyn

Zapisz się aby być na bieżąco