WYPADEK NA DK 16 NAGLADY

W dniu 5 października 2016r. o godzinie 8:40 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Olsztynie przyjął zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego z osobowym na drodze krajowej 16 w okolicy miejscowości Naglady.

Na miejsce skierowano 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Olsztynie zastęp OSP Naglady i OSP Gietrzwałd. Po rozpoznaniu miejsca zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym potwierdził zakleszczenie w samochodzie osobowym mężczyzny kierującego pojazdem osobowym. Kierowca samochodu ciężarowego był poza pojazdem, bez widocznych urazów. Działania ratownicze przybyłych zastępów w pierwszej fazie polegały na uwolnieniu zakleszczonego mężczyzny, z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych. Poszkodowany mężczyzna w wieku 55 lat, pomimo odniesionych urazów, przytomny, przekazany został przybyłemu na miejsce Zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego. W trakcie prowadzonych działań ratowniczych DK 16 na tym odcinku była całkowicie zablokowana.

O godzinie 10:08 ostatnie zastępy powróciły do swoich jednostek. 

Opracował

mł.bryg. Sławomir Filipowicz

Zdjęcia KM PSP w Olsztynie 

O nas

  • Teren działania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie obejmuje obszar dwóch powiatów tj.: powiatu grodzkiego (miasto Olsztyn) i ziemskiego, w skład którego wchodzi 12 gmin.

    Czytaj dalej...

Biuletyn

Zapisz się aby być na bieżąco