Ćwiczenia taktyczno-bojowe w Zakładach Przewozów Regionalnych w Olsztynie

W dniach 19-21 września 2016 roku na terenie firmy Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Warmińsko - Mazurski Zakład Przewozów Regionalnych    w Olsztynie, znajdującej się na obszarze chronionym przez Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 2 w Olsztynie, zorganizowano rozpoznanie operacyjne obiektu   ćwiczenia taktyczno-bojowe.

W ramach rozpoznania operacyjnego obiektu strażacy JRG1 i JRG2 zapoznali się m.in. z możliwością dojazdu do obiektu drogami ppoż., zaopatrzeniem wodnym na terenie zakładu, specyfiką zakładu i występującymi zagrożeniami oraz procedurami stosowanymi podczas wystąpienia pożaru lub innego zagrożenia na terenie zakładu. Ponadto strażacy zapoznali się z różnymi typami pojazdów szynowych spalinowych i elektrycznych. Swoją profesjonalną wiedzą i doświadczeniem podzielili się ze strażakami instruktorzy-maszyniści panowie Stanisław Olszewski i Grzegorz Kalinowski. Zwrócili oni szczególną uwagę na parametry techniczne pojazdów, zagrożenia i bezpieczeństwo podczas działań na tego typu pojazdach.

Ćwiczenie taktyczno-bojowe zorganizowane zostało w hali napraw,         w której wykonano pozorację pożaru szynobusu, przechodzącego przegląd techniczny. Podczas ćwiczenia została przeprowadzona inspekcja gotowości operacyjnej przez zespół inspekcyjny Komendanta Miejskiego PSP w Olsztynie. W trakcie ćwiczenia sprawdzono umiejętność przeprowadzenia ewakuacji osoby poszkodowanej z palącego się szynobusu i  ugaszenia pojazdu szynowego z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Za pomoc w organizacji ćwiczeń dziękujemy Pani Elżbiecie Załuskiej Dyrektor Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Warmińsko - Mazurski Zakład Przewozów Regionalnych w Olsztynie oraz inspektorowi panu Cezaremu Królik.

 

O nas

  • Teren działania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie obejmuje obszar dwóch powiatów tj.: powiatu grodzkiego (miasto Olsztyn) i ziemskiego, w skład którego wchodzi 12 gmin.

    Czytaj dalej...

Biuletyn

Zapisz się aby być na bieżąco