Mistrzostwa Polski w pracach na wysokości OTDL CUP 2016

W dniach 6-7.08.2016 w Centrum Technik Wysokościowych ROJAM w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski w pracach na wysokości OTDL CUP 2016. W zawodach wystartowało trzynaście zespołów z Polski oraz jeden reprezentujący Niemcy. Pośród uczestników znaleźli się specjaliści z różnych dziedzin pracy na wysokości. Obok dwóch przedstawicieli Specjalistycznych Grup Ratownictwa Wysokościowego PSP z Olsztyna i Gdyni, swoje reprezentacje wystawili również arboryści, osoby pracujące na elektrowniach wiatrowych oraz platformach wiertniczych, a także instruktorzy Ośrodków Szkolenia w pracach na wysokości.

                Komendę Miejską PSP w Olsztynie reprezentowali członkowie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego Olsztyn: Łukasz Prot, Marcin Ociesa, Michał Gąsiorek, pod kierownictwem Cezarego Kalinowskiego z KW PSP w Olsztynie. Na wynik drużynowy składała się suma punktów zdobytych w pięciu konkurencjach, trzech indywidualnych i dwóch zespołowych. Do realizacji każdej z nich niezbędna był biegła znajomość technik alpinistycznych oraz sprawność fizyczna. Wspólne starania całego zespołu pozwoliły osiągnąć 10-tą lokatę.

                Uczestnictwo w OTDL CUP 2016 było cenną wymianą doświadczeń i możliwością zobaczenia w akcji najlepszych wysokościowców w kraju.

O nas

  • Teren działania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie obejmuje obszar dwóch powiatów tj.: powiatu grodzkiego (miasto Olsztyn) i ziemskiego, w skład którego wchodzi 12 gmin.

    Czytaj dalej...

Biuletyn

Zapisz się aby być na bieżąco